Афера на мільйони: як керівництво Нацгвардії наживалося на житлі для військових (ВІДЕО)

Сьогодні спецназ Нацагентства по боротьбі з корупцією провів обшук у командному офісі Нацгвардіі та заарештував колишнього керівника Юрія Аллерова.

У 2017 році журналіст Максим Опанасенко зробив розслідування, в якому розкрив шахрайську аферу, за якою на землях Нацгвардіі в самому центрі Києва було побудовано елітний житловий комплекс “Аристократ”.

Будувала компанія Укрбуд, яка повинна була передати частину квартир військовим, але її власник — нардеп Максим Микитась та генерал Аллеров вирішили зробити корупційну оборудку і квартири гвардійцям було видано на самісінькій лівій кінцівці Києва — в ЖК “Оберіг”.

Юрій Аллеров — командувач Національної Гвардії України 2015 — 2019

Важливою дією у легалізації злочинної дії була оцінка нерухомості, і експерт Аліса Грищук за окреме винагородження зробила висновок, що квартири у центрі і на околиці Києва однаково коштують. Така експертиза, за підрахунками детективів НАБУ, дала навару 82 мільйони гривень, а жінка Аллерова — Катерина Пустиннікова — ще й отримала у подарунок квартиру у ЖК “Микитська Слобода”.

Максим Микитась — народний депутат України, екс-президент корпорації «Укрбуд»

Прокуратура оцінила кмітливість банди шахраїв та відправила сьогодні генерала Аллерова, експерта Грищук та директора компанії «Укрбуд» Олега Майбороду до СІЗО. Цікаво, що Аліса Грищук є ключовим гравцем у аферах з оцінкою нерухомості, яку організував Антон Яценко.

Міністр МВС Арсен Аваков, піклуючись, що Аллеров не є його креатурою, раніше звертався до президента Петра Порошенка з вимогою звільнити генерала з Нацгвардіі. Звісно, з політичної точки зору Порошенку було не розумно лишатися своєї людині у важливому силовому органі, тому Аллерова він звільнив лише у травні, закриваючи очі на афери з нерухомістю.

І ось, вже через тиждень після полишення командного стільця, Аллеров у кайданах сидить у НАБУ.

Компанія Укрбуд за останні 5 років після Євромайдану побудувала немало багатоквартирних будинків і отримала на кілька десятків мільярдів тендерів, будує переважно на землях, виданих МВС.

Напевно, Арсену Авакову було сумно дивитися, як багато грошей йде не йому у кишеню, тому дуже ймовірно, що разом за своїм директором Майбородою, на лаві підсудних опиниться його хазяїн — Максим Микитась.