Антимонопольний комітет порушив справи проти шістьох облгазів через завищені ціни

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Mykola Makhlai, Unsplash

Антимонопольний комітет порушив справи щодо шести газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення, повідомляє пресслужба АМКУ.

Серед цих компаній – «Київоблгаз збут», «Житомиргаз збут», «Чернігівгаз збут», «Черкасигаз збут», «Уманьгаз збут» та «КиївГазЕнерджі». Повідомляється, що подібні факти виявили також і в інших регіонах, дослідження щодо них вже завершуються.

Першого серпня 2020 року відкрився ринок газу для населення, коли споживачі отримали можливість обирати постачальника. Хоча окрім згаданих облгазів у тих же областях діють і інші компанії, до 85% населення продовжують користуватися послугами цих облгазів. При цьому ціни на газ вони встановлювали у середньому до 40% вищі за ціни конкурентів.

Наприклад, з листопада по січень ціна газу в «Київоблгаз збуту» була вищою за ціну, запропоновану «Нафтогазом», на 2,54 гривні за кубометр, або на 38,52%, і на 2,76 гривні вищою за ціну компанії «Мегаватт енерго» – тобто або на 43,41%.

В АМКУ розцінюють таке завищення як зловживання монопольним, або домінуючим становищем на ринку. Зауважують, що комітет рекомендував постачальникам своєчасно інформувати споживачів про зміни в ціні та встановлювати ціни на рівні, який існував би за умов існування значної конкуренції на ринку.

В АМКУ також нагадують, що у грудні 2019 року «Київоблгаз збут», «Житомиргаз збут» та Чернігівгаз збут» вже отримували штрафи за донарахування споживачам об’ємів використаного газу понад обсяги, визначені лічильниками.

Нагадаємо, через випадки завищення цін на газ Кабінет міністрів затвердив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за один кубометр.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за викладений зміст, він не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.