Берлінський філармонічний оркестр дасть ювілейний Європейський концерт в Одесі

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 325 днів. За цей час ми опублікували вже 14142 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Берлінський філармонічний оркестр. Фото: facebook.com/BerlinPhil

В Одеській національній опері гратиме Берлінський філармонічний оркестр, повідомляє Міністерство культури. Berliner Philharmoniker, який вважається найвідомішим симфонічним оркестром у світі та є володарем численних премій Греммі, Грамофон та ECHO, відсвяткує в Україні своє 140-річчя.

«За значенням цей концерт для України сміливо можна назвати подією століття», – запевняють у Мінкульті.

Берлінський філармонічний оркестр сам виступив ініціатором приїзду до Одеси – міста, де свого часу під керівництвом Петра Столярського зародилася одна з найвідоміших скрипкових шкіл світу.

Одеська опера. Фото: facebook.com/OdesaOperaBallet/

1991 року оркестр започаткував традицію святкувати свій день народження Європейським концертом у різних країнах, таким чином декларуючи свою позицію як культурного посла світу. За попередні роки Берлінська філармонія відвідала Велику Британію, Іспанію, Францію, Грецію, Чехію, Польщу, Італію, Швецію тощо.

Європейський концерт відбудеться першого травня 2022 року. На сайті Berliner Philharmoniker повідомляється, що у програмі – рапсодія «Тарас Бульба» Леоша Яначека, «Дон Жуан» та «Веселі пригоди Тіля Уленшпігеля» Ріхарда Штрауса й також увертюра з опери «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні.

Концерт транслюватиметься в живому часі зі сцени Одеської національної опери Першим німецьким державним каналом телебачення та міжнародними медіапартнерами на цілий світ. А запис концерту поповнить цифрову медіатеку Берлінської філармонії.

У складі оркестру близько 100 музикантів під керівництвом головного диригента та художнього керівника Кирила Петренка.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.