Будь-яке будівництво у центрі Києва без дозволу Мінкульту – незаконне, — рішення суду

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду ухвалив, що будь-яке будівництво в історичній частині міст без дозволу органів охорони культурної спадщини є незаконним, інформує портал «Судова влада України».

Такий висновк суду за результатами розгляду позову ТОВ «Фін-Інвест Менеджемент» до Мінкульту про скасування припису, яким позивача зобов’язали припинити будь-які будівельні роботи на вулиці Старонаводницькій, 42-44 у Печерському районі столиці.

Зазначається, що Окружний адмінсуд Києва та Шостий апеляційний адмінсуд підтримали позицію забудовника і визнали незаконним розпорядження Мінкультури від липня 2018 року з вимогою зупинити будівництво як таке, що порушує закон про охорону культурної спадщини. Суди вирішили, що це розпорядження було видано незаконно, оскільки забудовника не попередили про огляд місця будівництва і не задокументували сам процес перевірки.

Проте, Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій й зазначив, що суди дійшли необґрунтованого висновку про те, що відповідач не дотримався процедури перевірки.

Судді також врахували те, що місто Київ внесено до Списку історичних населених місць України.

«У зонах охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць, внесених до такого Списку, встановлено особливий режим регулювання забудови. Зокрема, забороняється проведення будівельних робіт без попереднього отримання дозволу в органах охорони культурної спадщини» — зазначається в рішенні суду