Будівництво нового житла: в уряді забудовникам нагадали норми щодо шкіл і садочків при зведенні новобудов

При будівництві житла повинні забезпечуватись місця в освітніх закладах: 135 місць на 1 тисячу жителів у школах та 38 місць – у дитсадках. Про це в ефірі “Сніданок з 1+1” заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

«З 1 вересня 2018 року діє ДБН «Планування та забудова територій», згідно з нормами якого були розраховані показники забезпечення місцями в школах та дитячих садках. Це середні розрахункові показники: на 1000 жителів не менш ніж 135 місць в школах та не менш 38 місць – в дитячих садках. Радіус пішохідної доступності до школи має бути до 750 метрів, до дитсадка – 300 метрів», — повідомив Лев Парцхаладзе.

Чиновник наголосив, що існує диспропорція між темпами будівництва житла та соціальної інфраструктури, зокрема, шкіл та дитячих садків майже в усіх регіонах України, більш за все – у великих містах, обласних центрах.

Серед проблем забезпечення житлових масивів закладами освіти в Мінрегіоні називають відсутність актуальної містобудівної документації і контролю відповідності детальних планів територій генплану населених пунктів. А також відсутність вільних ділянок для будівництва шкіл і садків при точковій забудові в центральних частинах міст і в умовах існуючих житлових масивів — норма розміру земельної ділянки для міської школи складає не менше 1,4 га.

У міністерстві говорять, що містобудівні умови та обмеження часто видаються з порушеннями – це зловживання посадових осіб органів місцевого самоврядування – головних архітекторів міст.

Тому міністерство розробило план заходів для вирішення цих проблем.

Зокрема, згідно з діючим ДБН «Планування та забудова територій» розраховані показники забезпечення місць в школах та дитсадках і радіуси пішохідної доступності до цих закладів.