Київрада все ж обіцяє викупити під парк ділянку землі на Шулявській, де будують ЖК

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 319 днів. За цей час ми опублікували вже 14096 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: ЛУН

Київрада обіцяє викупити земельну ділянку на проспекті Перемоги, 50-а, щоб створити міський парк. Ділянку під сквером «Слава танкістів» площею 0,31 гектари, де зараз будують житловий укомплекс, КМР продала приватній компанії.

Власник ділянки – ТОВ «Шулявка» – з 2014 року не використала земельну ділянку за цільовим призначенням та своєчасно не забезпечила благоустрій зеленої зони.

Компанія намагалась освоїти ділянку, проте це викликало значний суспільний резонанс серед членів територіальної громади міста Києва. Адже забудова частково планується на території зелених насаджень без дозвільних документів.

В 2019 році біля станції метро «Шулявська» почалися підготовчі роботи з будівництва висотного житлового комплексу 50Avenue. Хоча детальний план території не передбачає розміщення там висотних будівель. У ході будівництва на проспекті Перемоги, 50-а з’явився будівельний паркан.

Ділянку під сквером в 2004 році Київрада продала компанії «Рінко» для будівництва закладу харчування. В 2007 році Київрада змінила цільове призначення земельної ділянки на проспекті, а саме: для будівництва, експлуатації торгово-офісного комплексу з рестораном швидкого харчування, благоустроєм і озелененням скверу.

На початку 2021 року ДАБІ не видала компанії «Рінко» дозвіл на будівництво. Тоді вона передала право на забудову кооперативу «Ексон Прем’єр Шулявська». Серед власників кооперативу – американська компанія Exon Group, яка пов’язана з іншими скандальними кооперативами, які будують будинок Білозір на Подолі, будинок з антресолями на Батиєвій горі і 24-поверховий будинок над входом на станцію метро Виставковий центр.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.