Київрада зменшила кількість підписів, необхідних для підтримки петицій

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 319 днів. За цей час ми опублікували вже 14095 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: unsplash.com

Київрада зменшила кількість підписів, необхідних для підтримки електронних петицій, з десяти тисяч до шести тисяч. Час для голосування зменшено з 90 до 60 днів. Відповідні зміни до Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій на пленарному засіданні підтримали 88 депутатів Києва.

Тепер прохідний бар’єр відповідає 0,2% кількості населення міста. Зміни необхідної кількості голосів поширюються і на петиції, що знаходяться в процесі на сьогодні.

Згідно зі змінами у положенні, передбачена авторизація громадян через офіційний вебсайт Київської міської ради, через картку киянина, Bank-ID, Mobile-ID, за допомогою електронного цифрового підпису. Планується, що у майбутньому голосувати можна буде і через застосунок «Дія».

Депутатка Ксенія Семенова пояснює, що також змінився алгоритм розгляду петицій для міської ради. Передбачається: десять днів на розгляд петиції з необхідною кількістю голосів і запровадження мовчазної згоди увазі порушення термінів розгляду; повний перелік умов, за яких розгляд петиції може бути припинений; петиція вважається виконаною, якщо реалізована по суті; щомісячна статистика виконання петицій і не рідше разу на пів року нарада з проблемних питань.

Очікується, що місцева влада буде працювати над наступною ітерацією змін – розділення петицій на загальноміські/районні або по тематикам.

За даними Київради, з першого жовтня 2015 року по десяти червня 2021 року у столиці було подано 6646 електронних петицій. З них набрали достатню кількість підписів тільки 57, причому остання – ще на початку 2020 року.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.