КМДА пропонує цифрові перепустки для наступного локдауну, хоча варто взагалі відмовитись від обмежень транспорту

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 360 днів. За цей час ми опублікували вже 14462 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Хмарочос

Київ починає готуватися до третьої хвилі епідемії COVID-19 й натякає на майбутні обмеження роботи громадського транспорту.

Від керівників підприємств критичної інфраструктури вже найближчим часом вимагатимуть скласти й надіслати до КМДА списки своїх працівників, яким будуть потрібні спецперепустки в разі запровадження обмежень транспорту. Цього разу перепустки робитимуть цифровими.

«Цього разу ми плануємо запровадити електронні перепустки. Таким чином ми персоналізуємо перепустки, щоб ними могли скористатися тільки кияни, які працюють на підприємствах критичної інфраструктури», – заявив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Читайте також: Кличко прокоментував неможливість пересуватися містом: «Ми зробили так умисно»

Громадський транспорт Києва працював за спецперепустками під час двох локдаунів: з 17 березня до 25 травня 2020 року та з 5 квітня до 1 травня 2021 року. Чимало киян скаржилися на брак перепусток, а дехто їх перепродавав або підробляв.

Коли під час другого локдауну кияни нарікали, що пацієнти не зможуть дістатися лікарень без перепусток, у Київраді порадили їм скористатися промокодом Uber.

Ми вже писали про те, що транспортна політика у часи карантину може мати серйозний вплив на подальший розвиток транспортної системи та міської мобільності. Так, у Києві обмежують саме ті види транспорту, якими користуються найменш захищені соціальні групи. Це можна назвати «карантином для бідних».

Читайте також: «Карантин для бідних»: як заборона громадського транспорту впливає на жителів міста

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.