МОЗ відмовиться від китайської вакцини, якщо її ефективність буде меншою за 70%

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: facebook.com/ButantanOficial

Міністерство охорони здоров’я відмовиться від вакцини проти коронавірусу, розробленої китайською компанією Sinovac, якщо її ефективність буде меншою за 50%. Про це на брифінгу заявив голова МОЗ Максим Степанов.

Потягом останніх місяців дані щодо результатів випробувань китайської вакцини були неповними або суперечливими. Сьомого січня завершилося клінічні випробування у Бразилії. Наступного дня Інститут Бутантан, який виробляв китайську вакцину на місці і проводив дослідження, заявив, що вакцина запобігає COVID-19 у 78% легких випадків і у 100% середніх і тяжких.

12 січня Інститут Бутантан уточнив, що ефективність вакцини Sinovac проти дуже легких випадків COVID-19 становить 50,38%. Дослідження охоплювало 9 242 учасника. Ці дані означають, що щеплена людина практично повністю захищена від середнього і тяжкого перебігу хвороби, однак має шанси 50/50 перехворіти коронавірусом безсимптомно або з легкими симптомами. Крім того, лише 0,3% учасників повідомили про алергічну реакцію. Однак повний звіт досі не надано.

Графіка: facebook.com/ButantanOficial

В українському МОЗ заявили, що чекатимуть на офіційний звіт від компанії Sinovac. Так, за словами Степанова, поівдомлення Інституту Бутантан стосується лише Бразилії, а випробування проводили у різних країнах.

Степанов запевнив, що в договорі з Sinovac є вимога про те, що ефективність вакцини має бути не менша за 70%. В іншому разі виробник має повернути гроші: «У нас є банківська гарантія».

Офіційним та ексклюзивним постачальником вакцини від Sinovac є компанія «Лекхім», яку пов’язують із Раїсою Богатирьовою, міністеркою охорони здоров’я часів Януковича. Голова МОЗ Максим Степанов пояснює, що це було вимогою компанії Sinovac Biotech – постачати вакцину саме через «Лекхім». Українська компанія вже уклала угоду щодо постачання у першій половині 2021 року 5 мільйонів доз вакцини Sinovac.

Курс щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac передбачає дві дози з різницею у 14 днів. Вакцина випускається у шприці та зберігається за температури від +2 до +8 градусів за Цельсієм, тобто за температури звичайного холодильника. Перші дози надійдуть у березні. Наступного року планують налагодити виробництво вакцини на місцевому підприємстві «Лекхім-Харків».

Нагадаємо, випробування вже пройшли вакцини Pfizer/BioNTech і Moderna, які показали 95% захисту, а також AstraZeneca. Остання показала ефективність у 62% у разі введення двох повних доз і несподівано – 90% у разі введення за іншою схемою, пів дози, потім повну дозу.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.