На «Печерській» демонтували оригінальні світильники, щоб встановити LED-освітлення

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.


На станції метро «Печерська» з боку колій демонтували оригінальні світильники та встановлюють нове LED-освітлення, повідомили у пресслужбі підземки.

Старі лампи розжарювання та світильники змінюють на нове освітлення в рамках проєкту з енергоефективності.

У метрополітені пояснюють, що нове освітлення станції реалізує дві мети: підвищення рівня освітленості платформи для зручності та безпеки перевезень і економія електроенергії з використанням сучасного освітлення. Роботи планується завершити до кінця січня.

На думку Василя Грубляка, що працює з світловими інсталяціями, оригінальне освітлення необов’язково було демонтувати: старі світильники можна було розібрати, відремонтувати, можливо замінити патрон, помити, а потім вкрутити нові лампи LED.

Станція «Печерська» відкрита 27 грудня 1997 року. Світлова лінія центрального залу виконана із світильників, розміщених у перехрестних площинах, а на підлозі їй відповідає орнамент у вигляді хрестів з червоного та сірого гранітів. Склепіння платформених залів повністю покрито повздовжніми смугами із матового анодованого металу під золото, на яке падає розсіяне світло від світильників під карнизом з боку платформи. Проєкт станції розробляли Валерій Гнєвишев, Миколай Альошкін та Тамара Целіковська.

Фото: facebook.com/kyivmetro, facebook.com/eugene.diomin1

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.