Перші вакцини від коронавірусу отримають «три групи людей». Які саме?

Фото: Pixabay

Перші партії вакцини від коронавірусу використають для щеплення людей у трьох групах ризику, повідомив в ефірі «Україна 24» міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

«Вакцинувати в першу чергу будемо групу ризику за здоров’ям – яка має супутні захворювання, – також групу ризику за віком – це люди, старші 65 років. А також групу ризику за професійною ознакою – це працівники сфери охорони здоров’я», – повідомив Степанов.

Україна готується підписати угоду з COVAX – глобальною ініціативою для доступу до вакцини – щодо постачання вакцин від коронавірусу. Обсяг першого траншу складе майже 1,2 мільйона доз. Серед виробників наразі найвірогідніший кандидат – американська компанія Moderna, яка завершила третій етап клінічних випробувань у жовтні.

Загальна кількість доз, які забезпечить механізм COVAX, дорівнюватиме 20% населення України. Позаяк повна вакцинація передбачає дві дози, безкоштовно вакцинуватися зможуть близько чотирьох мільйонів українців.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Хмарочоса» – незалежного та впливового київського інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ зрозумілішим для містян, а діяльність влади – прозорішою.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.