Підземним переходом на Хрещатику користується вчетверо менше людей, ніж наземним

Активісти Богдан Лепявко, Андрій Дашко та Світлана Шахотіна порахували, скільки людей на перетині вулиць Хрещатик і Богдана Хмельницького за півгодини скористується наземними та підземним переходами.

«Рахували з 18:30 до 19:00, по п’ять світлофорних циклів спочатку при переході через Богдана Хмельницького, потім – через Хрещатик», – пояснив керівник U-Cycle Богдан Лепявко.

За результатами підрахунків, на вулиці Богдана Хмельницького 228 людей чекали зеленого світла світлофору, 16 – спустились до підземного переходу. На Хрещатику 217 скористалися наземним переходом, 51 людина спустилася до підземного.

Богдан Лепявко припустив, що більшість людей скористалися підземним переходом на Хрещатику, щоб перейти до закладу «Київська перепічка».

Нагадаємо, що на вулиці Хрещатик, біля київського ЦУМу, почав працювати підземний перехід, який був закритий на реконструкцію в 2016 році. Наземний перехід поряд працює паралельно.

У 2012 році підземний перехід передали на баланс інвесторів – компанії «Еста Холдинг», але ті зіштовхнулися з проблемою облаштування його для маломобільних людей.

Підземний перехід на Хрещатику перекрили у 2016 році, після чого у квітні 2017 року там облаштували перший наземний перехід на центральній вулиці столиці. Наприкінці вересня 2019 року у КМДА заявили, що підземний перехід  не відкриватимуть. Втім, вже на початку листопада Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА, повідомив, що перехід таки введуть в експлуатацію на початку лютого 2020 року, адже його ремонтували за кошти приватного інвестора.

Всього у Києві близько 230 підземних переходів. Вони є результатом автоцентричного погляду на містобудування, який відходить у минуле. Пояснюємо, чому підземки повинні зникнути разом із ним.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Хмарочоса» – незалежного та впливового київського інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ зрозумілішим для містян, а діяльність влади – прозорішою.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.