Ще не охолов труп будівельника готелю “Немо”, а на “Гагарін Плаза” вже нове вбивство — главу одеського ДАБІ Василя Буюклі на нари

У січні 2019 року Одесу накривають масові громадські протести — на незаконному будівництві готелю «Немо» краном вбиває будівельника.

Пройшло вже півроку, але винні так і не були покарані. Під час власного розслідування, команда “Забудовам НІ” виявила, що саме бездіяльність керівника Державної архітектурно-будівельної інспекції Одеської області Василя Буюклі призвела до цієї трагедії.

Василь Буюклі, очільник Державної архітектурно-будівельної інспекції Одеської області 

І ось знову місто сколихнула жахлива новина: зранку 22 червня на скандальному будівництві житлового і торгівельного комплексів «Гагарін Плаза» отримує смертельне поранення різнороб 20 років.

Версії щодо обставин, що призвели до загибелі людини, різняться. Одні свідки повідомляють, що чоловік впав з висоти балкону, інші ж стверджують, що на нього з великої висоти впала важка металева деталь. Коли його швидка везла до лікарні, хлопчина помер.

Трагедія сталася о 9:30, а слідчі поліції приїхали лише через дві години, так само було і під час катастрофи на “Немо” — тоді журналісти і активісти заявляли, що копи отримували вказівки від власників, як саме правильніше оформлювати документи.

Звісно, вони це робили за хабарі, і те, що до сьогодні за вбивство на “Немо” ніхто не покараний, а на “Гагарін Плаза” саботується слідство, є доказом корупційних дій прокурора Одеської області Олега Жученка, голови Держпраці Романа Чернеги та його представника у Одесі Миколи Калайди, голови ДАБІ Одеської області Василя Буюклі та Олега Беха, який із квітня керує обласною поліцією.

Будівництво Гагарін Плаза ведеться вже багато років, ці будівлі навіть вже горіли, тому що були використані для утеплювання фасадів небезпечні матеріали, які заборонено використовувати у будівництві. Вже цього факту повинно було для державних контролючих органів, щоб заборонити роботи на цьому ЖК.

Сумна історія житлового комплексу «Гагарін Плаза 1» почалася більше 10 років тому. Це був амбітний проект компанії «Прогресив-Буд», але восени 2008 року, вона відразу зупинила десятки будівництв в Одесі і позбавила десятки тисячі одеситів можливості отримати проінвестувати житло.

Згодом, у цей проект через підставних осіб, зайшов бізнесмен з шахрайським бекграундом Олег Невзоров і ініціював будівництво другої черги «Гагарін-Плаза».

Але виявилось, що він отримав у міста землю на компанії «Р.А.Д.А.» — 20 соток, власники Анатолій Чабан, та інвестиційна компанія «Едельвейс», 60 соток на «АГС Проперти Девелопмент» з офшорними власниками з Белізу «Уотерглоу Інвестмент» та Вільямом Вотерглоу та 23 сотки на «Полакс» де власниками є белізький офшор «Лемент Інвестмент», інвесткомпанія «Едельвейс» та Валентина Бойчук, яка є секс-партнершою депутата міської ради Василя Шкрябая, він разом з мером Одеси Трухановим проходить по кримінальній справи заводу «Краян» де вони разом вкрали 186 мільйонів гривень.

Ця вся компашка почала по два рази продавати ті ж самі квартири різним людям, таким чином реалізувавши класичну шахрайську схему. Одна з фірм, через яку велася оборудка, «Одеком Девелопмент», записана на Наталію Шажко та Сергія Ковалевського, за судом було накладено арешт на майно Невзорова.

Цікаво, що випадки подібних афер — подвійного продажу квартир — зафіксовані на інших будівельних об’єктах, що мають відношення до нього, на «Золотому Березі», який став називатися ЖК «Аквамарин».

21 січня 2019 року біля ресторану «Арт-Шат» на 10-й станції Великого Фонтану прогримів вибух — залізна трубка, начинена порохом яка була захована в одному з дерев’яних лотків. Невзорову трохи пошкодило руку, він навіть не поїхав до лікарні, але таким чином отримав попередження, зупинити шахрайські дії.

Але, на жаль, смерть отримав молодий хлопчина, який навіть ще не бачив життя, тому що державні органи поховала корупція. З такими темпами смертей на будівництві, як на “Немо”, так і на “Гагарін Плаза”, Одеса скоро бути мати бренд не перлина у моря, а місто-кладовище будівельників.

Правозахисники та журналісти “Забудовам НІ” будуть контролювати хід розслідування вбивства на “Немо” та “Гагарін Плаза” — злочинці неодмінно понесуть покарання буцегарнею!