Сир в мишоловці від девелопера “КСМ-ГРУП” на Глушкова, 42 у Києві

Ця історія початку будівництва нагадує нам історію з скандальним будівництвом житлового комплексу “Кришталеві джерела” на вулиці Метрологічній у Голосіївському районі міста Києва, де генеральним підрядником виступає сумнозвісне ТОВ “КСМ-ГРУП”.

Чому сумнозвісне? Тому що цей девелопер має нахабство відкріпляти інвесторів від куплених ними ж квартир. Зараз триває декілька судових процесів.

Але це навіть не всі проблемні моменти та ризики, з якими може зустрітися потенційний інвестор.

На цей раз ТОВ “КСМ-ГРУП” разом з замовниками будівництва – Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України та ТОВ «Укринвест» вирішили на землях, цільове призначення яких для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки, для експлуатації та обслуговування будівель і споруд інституту під виглядом реконструкції з будівництвом побудувати житловий комплекс з офісними та торговими об’єктами.

Відповідно до даних Реєстру будівельної галузі посадовими особами ДАБІ України в липні 2020 року ІУ 013200721623 було видано дозвіл на об’єкт «Реконструкція та будівництво житлово-офісного комплексу з об’єктами громадського, соціально-побутового, торговельного призначення та надземним паркінгом на просп. Академіка Глушкова, 42 у Голосіївському районі м. Києва».

За наявною інформацією жодної реконструкції на об’єкті не відбувається, в свою чергу девелопер «вирішив» питання відносно земельних ділянок, права власності (користування) на які в нього немає.

КСМ-ГРУП застосувало давно відому усім схему – під виглядом реконструкції, для якої наявність підстав користування (або права власності) на земельну ділянку не потрібно, знесли те, що нібито, мало підпадати під реконструкцію і на тому ж місці розпочали нове будівництво!

Не забариться і оголошення про старт продажу квартир по «солоденьким» цінам…але безкоштовний сир лише в мишоловці!

І посадовим особам ДАБІ України не важливо, що частково об’єкт будівництва розташовано на земельних ділянках невідповідного цільового призначення.

Схожа ситуація відбувалася за адресою на вул. Кудряшова, 8-10, де, ніби то, здійснюється реконструкція гуртожитків, відповідно до дозвільних документів, що розміщені на сайті ДАБІ України, а по факту, будується житловий комплекс на земельних ділянках, цільове призначення яких – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти; для обслуговування та експлуатації навчальних корпусів та гуртожитку.

І найсумніше те, що ДАБІ України в чергове буде прикриватися своєю ліквідацією та перезавантаженням і давати відписки доки забудовники не введуть свої об’єкти до експлуатації.

Але свідома громадськість повинна знати правду.