Суд розірвав договір оренди із забудовником Совських ставків

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 324 днів. За цей час ми опублікували вже 14141 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Качки на Совських ставках. Фото: Наталія Колісніченко / facebook.com/groups/sovkiorg/

15 червня Північний апеляційний господарський суд розірвав договір оренди Совських ставків та повернув місту земельну ділянку, яку планувала забудувати компанія «Господарник», пов’язана з депутатом Ігорем Баленком.

Про це повідомили активісти, які виступають проти забудови. Під будівлею суду мітингували кількадесят супротивників забудови.

Забудовник планував звести на нижньому каскаді Совських ставків вісім багатоповерхових будинків. Площа житлової забудови мала складати три гектари і ще шість гектарів хотіли віддати під дитсадки, школу, тротуари, дороги та спортмайданчики.

Фото: facebook.com/groups/sovkiorg/

У 2018 році забудовник запустив інформаційну кампанію, яка допомогла зібрати голоси за петицію нібито про «вирішення екологічної катастрофи на Совських ставках». Насправді у петиції йшлося про підтримку забудови. Зараз забудовник створив у фейсбуці сторінку «Екопарк – Совські Ставки», в якій пропагує свою концепцію благоустрою території, не згадуючи про забудову.

Восьмого червня ініціативна група захисників Совських ставків від забудови презентувала власну концепцію екопарку, яка передбачає мінімальне втручання в дику природу та відсутність забудови.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.