Таємне життя жителів Держінспекції містобудування або підказки для слідчої комісії ВРУ

«Глухий чув, як німий розповідав, що сліпий бачив, як одноногий по воді бігав», – мабуть, так кожна нова влада сприймає корупцію в будівництві. Після отримання посад зі справжніми важелями впливу, все ті, хто критикував, висвітлював і вів боротьбу з корупційним спрутом в будівництві, – чомусь переходять в режим яскравою її імітації.

Після того, як навесні 2020 різні групи впливу у владній Зе-команді вкотре не змогли поділити ключову для сфери будівництва посаду голови контрольно-наглядового органу, Державну архітектурно-будівельну інспекцію України гучно ліквідували. При цьому, замість одного регулятора вирішили створити цілих три нових державних установи під гаслом боротьби з системною корупцією в галузі. Чи то корупція була не зовсім в ДАБІ, то чи просто переключили обслуговування забудовників на іншу касу. Однак ні гучних посадок, ні розслідувань ніхто не побачив. Навіть «батько сучасної корупції» багаторічний голова ДАБІ Олексій Кудрявцев відбувся кримінальним переслідуванням лише за підробку диплома про вищу освіту під час вступу на державну службу.

Тепер вже восени Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію (ТСК) з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

«Тимчасова комісія буде розслідувати зловживання та неналежне виконання своїх обов’язків посадовими особами, ініціювати притягнення винних у скоєнні правопорушень і надавати пропозиції для Верховної Ради, Кабінету Міністрів та інших відповідальних державних органів – за результатами розслідування», – повідомив Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України.

Оскільки, починаючи з 15 вересня ТСК чи для контролю нових «касирів», чи то через брак досвіду та інформації (навіщо тоді її створили?!), з усього широкого депутатського функціоналу змогла тільки створити електронну пошту. Допоможемо «згадати все».

Ні для кого (крім, мабуть, депутатів членів ТСК) не є секретом, що імітація реформування містобудівної галузі відбувається під тотальним контролем глави комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка, а також його помічника Олександра Сергієнка .

Останній ніхто інший, як директор магазину документів автор Реєстру дозвільних документів ДАБІ часів вертикалі Януковича-Рибака-Кучера. До 2014 року – багаторічний начальник Управління дозвільної процедури ДАБІ.

Відразу після обрання нового складу українського парламенту він осідлав молодого і непідготовленого до великих і швидких грошей, хорошого і наївного народного депутата із зовнішністю офіціанта – Андрія Клочка. Останній ніякого відношення до будівництва взагалі не мав, але мав непоганий талант в продажах.

Цей, нерівнозначних по кримінальній інтелекту, дует зберіг як і діяльність ДАБІ з видачі сумнівних документів, так і забезпечив неможливість протидіяти незаконній забудові та схемами, скасувавши механізми здійснення перевірок будівельних майданчиків. А в нові органи, які повинні швидко взяти на себе всі функції старого ДАБІ, потрапили старі знайомі Сергієнко з того самого ДАБІ. Це Васильченко Юрій – голова Державної інспекції містобудування (ДІМ), Башкиров Олексій – голова Державної сервісної служби містобудування (ДССМ) і Федоренко Богдан – в.о. голови ДАБІ. У ЗМІ багато матеріалів по цій трійці керівників і їх ляльковода з Верховної Ради України.

Тому почнемо першу серію Таємної життя ДІМ чиновників з ДАБІ: Ранок починається не з кави.

Відома народна мудрість про те, що «гроші не сплять» і «хто рано встає, тому забудовник гроші несе» (фольклор ДАБІ). Мабуть, саме тому в Олександра Сергієнка відпрацьована звичка ранкового приїзду в офіс. Тим більше, що в елітному мерседесі S-класу з персональним водієм він відчуває себе майже тіньовим міністром будівництва. Це авто мало реєстраційні номери АН6714КІ, які згодом змінилися на КА8320АО.

За останні півроку він навіть погладшав, як справжній український міністр.

Олександр Сергієнко рано прокидається і зазвичай близько 7:30 виїжджає зі свого будинку в офіс на: вул. Шовковична, 21, під’їзд 1. Без рекламних вивісок і назви компанії. Адже навіщо вони тіньовому власнику ДАБІ, якщо найкраща реклама – це зграйка «столичних вирішував» і їх автомобілів біля офісу.

А під офісом його вже майже зустрічає хто б ви думали? Віртуальний керівник ДІМ – Державної інспекції містобудування – Юрій Васильченко. Мабуть, саме від креативного автора корупційних схем Сергієнка останній черпає натхнення своїх хороших і беззмістовних, а іноді навіть зашкварних постів.

Замість свого офіційного міста роботи Державної інспекції містобудування України, він приходить до цього офісу близько 8:00 ранку. Десь близько години проходить це «ранкове нараду» в Сергієнко, після чого, як правило спантеличений переліком завдань, Васильченко залишає офіс в супроводі охоронців.

Пересувається Васильченко на тому ж, відомому в ЗМІ автомобілі Ауді в супроводі не тільки водія, але і ще охоронця.

А ще іноді зустрічі відбувалися в ті ж ранкові години, тільки в літературному кафе «Імбир» на вул. Жилянській, 7. Де так само «наради» тривали близько однієї години.

Хто насправді «батько» в ДІМ –  ви вже зрозуміли? Помічник народного депутата, керуючий з приватного офісу главою цілого центрального органу виконавчої влади, покликаного замінити подолати корупцію в будівництві.

У наступній частині ми розповімо і покажемо про «дні зарплати» і інших жителів цього корупційного ареалу проживання чарівних посадових осіб зі сфери містобудування. І з’ясуємо про ще одному центральному офісі прийняття рішень …

А поки що один, маленький спойлер:

Офіс на Шовковичній дуже зручний, адже Сергієнко завжди швидко може прийти в будинок з химерами на Банковій. Яких невідомих кураторів з Офісу Президента він відвідує?

Дивіться також відеорасследованіе на цю ж тему від інформаційного порталу «СтопКор»:

Реформування містобудівної галузі довірили автору скандального реєстру ДАБІ часів Януковича