Томаш Фіала незаконно будує «Оболонь Плаза» на місці скверу

Ще з лютого 2019 року прокуратура Оболонського району та Нацполіція розслідують факти самоуправства при спробі забудувати ділянку біля станції метро Оболонь новим ЖК.

Правоохоронці досі з’ясовує, на якій підставі ТОВ «Соллур» почало будувати багатоповерхівку з торговим центром біля метро. Слід зазначити, що ТОВ «Соллур» входить до групи компаній Dragon Capital скандального бізнесмена Томаша Фіали. В ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що в ЗМІ була розміщена публікація про початок будівництва багатоповерхового житлового будинку на Оболонській площі, яке викликало суспільний резонанс.

У публікації уточнювалося, що будівництво проводиться без розширення інфраструктури і довгий час маскувалося під створення скверу поблизу станції метро «Оболонь». Як стало відомо «Забудовам НІ», 2 червня 2020 року комісія Київради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин підтримала розірвання договору оренди земельної ділянки на перетині вулиці Маршала Малиновського та проспекту Оболонського.

За запевненням депутата в міськраді Володимира Назаренко, орендар ділянки не виконав свої зобов’язання по його забудові і планує побудувати на ньому зовсім не те, що передбачено Генпланом Києва. Як зазначено в пояснювальній записці до проекту рішення, згідно з Генеральним планом міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, затверджене рішенням Київради №370/1804 від 22 березня 2002 року, вказана земельна ділянка відноситься до території громадських будівель і частково  до території вулиць та доріг. Тобто, будівництво об’єктів, які виконують функцію житла, на даній земельній ділянці заборонено. З відкритих джерел стало відомо, що об’єкт нового будівництва за вказаною адресою передбачає будівництво 16-поверхового багатоквартирного житлового будинку на 71 квартиру. Це прямо суперечить функціональному призначенню Генерального плану міста Києва.

Нагадаємо, що до 2016 року біля метро «Оболонь», на місці даної будови, розташовувався ринок з МАФами. Але 15 грудня 2016 року тітушки в масках розчавили тракторами десятки кіосків біля станції метро «Оболонь» разом з товаром і обладнанням. Пізніше тодішній радник мера Києва Дмитро Білоцерківець визнав, що влада міста знали про знесення кіосків, адже ті нібито були встановлені незаконно. При цьому, Білоцерківець повідомляв ЗМІ про намір столичної влади облаштувати на даному місці скверу.

Команда «Забудовам НІ» звертається до правоохоронних органів України з вимогою зупинити незаконне будівництво біля станції метро «Оболонь» і притягти до відповідальності скандального комерсанта Томаша Фіалу!