ТРЦ «April City» — ганебена пляма на тілі Києва

Півтора місяця тому компанія Kyivproekt Development, яка захопила тротуар і одну смугу дороги на проспекті Леся Курбаса, пообіцяла знести частину скандального ТРЦ «Апрель».

10 червня радник мера Києва Максим Бахматов опублікував офіційну відповідь забудовника з нібито вибаченнями перед мером Кличком і жителями Києва, в якому запевнялося, що в найближчі терміни забудовник буде демонтувати частину ТРЦ і відновить рух проспектом Леся Курбаса.

Найближчі терміни, про які рапортували нахабні забудовники, давно вже пройшли, а будівельний паркан як і раніше стоїть на проїжджій частині, створюючи незручності як пішоходам, так і столичним водіям.

Згідно з паспортом об’єкта, замовник будівництва ТРЦ April City — компанія Фаворит-поліс. Вона належить кіпрській фірмі Valdeze Limited, згідно з реєстром Мін’юсту. Бенефіціаром Valdeze Limited вказано Якова Басса — батько Дениса Басса, колишнього заступника ексмера Києва Леоніда Черновецького до 2010 року. Серед власників є ще один ексзаступник Черновецького — Віталій Журавський. У менеджменті Київпроекту, купленого Бассом у Віталія Хмельницького, є Олеся Свирида експомічниця Журавського у Верховній Раді.

Нагадаємо, що в червні на сайті Київради зареєстрували петицію з вимогою провести перевірку документів на скандальному будівництві ТРЦ «Апрель», який зайняв частину дороги на проспекті Леся Курбаса.

За словами автора петиції через будівництво ТРЦ «Апрель» місцеві жителі вже третій рік змушені терпіти незручності, оскільки не можуть нормально користуватися громадським транспортом. А тепер забудовник обмежив і можливість користування особистим транспортом, зайнявши частину дороги.

Відзначимо, що, за проектом ТРЦ «Апрель» через будівлю повинна проходити лінія швидкісного трамвая, а всередині розміститься транспортно-пересадочний вузол.На початку будівництва у 2016 році були закриті всі трамвайні лінії на проспекті, а на їх місці звели конструкцію ТРЦ. Трамвайного сполучення в цьому мікрорайоні не було з 2016 року, і тільки в 2019 році до Кільцевої дороги запустили трамвай №3.Попри амбітні плани відкриття ТРЦ April City переноситься з року в рік.Команда «Забудовам ні» вимагає від правоохоронних органів України зупинити дії забудовника ТРЦ April City, щоб нарешті повністю звільнить проїжджу частину магістральної автомобільної дороги.