У Києві на вихідних відбудеться акція на захист Гостиного двору

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Елена Гончаровская

На Контрактовій площі шостого березня о 12:00 відбудеться акція на захист Гостиного двору. Кияни вимагатимуть «прогнати рейдерів», розпочати процес відновлення будівлі, створити там громадський простір. Про це повідомив Ігор Луценко.

В анонсі до мітингу йдеться, що уряд і Фонд держмайна повинні подати на розгляд науково-проєктну документацію на проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлюваних робіт.

«В самому історичному центрі з вини бездіяльного уряду – величезна руїна, пам’ятник корупції та неспроможності української держави. Кияни на сьогодні позбавлені права самостійно порятувати Гостиний від руйнування, бо уряд віддав цю будівлю рейдерам, котрі зараз її руйнують», – написав Луценко.

Нагадаємо, Гостиний двір з 1994 року перебував в оренді компанії «Укрреставрація». У 2011 році прем’єр-міністр Микола Азаров виключив будівлю зі списку пам’ятників архітектури, а наступного року КМДА дозволила девелоперу «реконструювати» Гостиний двір під торговельно-офісний центр. Кияни та активісти виступили з акціями протесту проти перебудови й окупували внутрішній двір.

У 2014-2018 роках суди скасували дозволи на виконання будівельних робіт, було розірвано договір оренди, відновлено охоронний статус пам’ятки та повернуто будівлю державі.  У 2020 році та сама «Укрреставрація» у зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там «громадські та культурно-мистецькі об’єкти».

22 січня 2021 року міністр культури Олександр Ткаченко у листі до прем’єра попросив про передачу Гостиного двору в управління Міністерства культури, щоб розмістити там Музей сучасного мистецтва. За словами Ткаченка, відновлення Гостиного двору та облаштування у ньому музею буде проводитися в межах національного проєкту «Велика реставрація».

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.