У Києві представили альтернативний проект реставрації відомої пам’ятки архітектури модернізму — “Летючої тарілки”

У Києві презентували авторський проект оновлення відомої столичної пам’ятки архітектури модернізму «Літаючої тарілки», що на Либідській площі.

Фото: SaveKyivModernism

Проект представив автор первинного проекту будівлі Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації Флоріан Юр’єв спільно з групою архітекторів з ініціативи SaveKyivModernism.

Фото: SaveKyivModernism

Так, у SaveKyivModernism пропонують проект виставкового простору, лекторіуму, «зони антракту» та кафе.

Архітектори пропонують зменшити візуальний шум навколишнього середовища – прибрати хаотичні вивіски, рекламні бігборди, МАФи й стихійні парковки.

Фото: SaveKyivModernism

На першому поверсі планують облаштувати мультифункціональну зону, яка може слугувати як кафе на 50 місць, виставковий простір з вільним плануванням, зала для лекцій чи презентацій на 100 слухачів, або ж зона антракту під час проведення концертів.

Фото: SaveKyivModernism

На третьому поверсі «Тарілки» розташовано концертну залу зі специфічною акустикою.

«Інтерграція світлодіодних панелей з розсіювачем, дозволить втілити початкову ідею Флоріана Юр’єва і використовувати бічні простінки як звукодинамічні елементи. Перехресне зображення зворотної проекції на основний екран дозволить розширити його до 14 метрів і скоротити витрати на дорогу дальнофокусну техніку, виключить тінь від артистів, і дасть поглинаючий панорамний ефект», — додають автори проекту.

Вхідні групи пропонують переробити: розширити сходи, додати пандуси і зони очікування.

Фасад будівлі пропонують підсвічувати, аби проявити об’єм диска.

Фото: SaveKyivModernism

Обсяг інвестицій у проект реставрації оцінюють у 836 тисяч доларів, а потенційний прибуток — 95 тисяч доларів на рік.

Довідково: “Летючу тарілку” збудували в 1978 році. У 2017-му її хотіли перетворити на вхідну групу торговельно-розважального центру “Ocean Mall”. Однак категорично проти такого рішення виступив Флоріан Юр’єв. Тоді він здобув підтримку громадськості Києва, завдяки чому проблема набула розголосу. Будівля-«тарілка» належить Міністерству освіти і науки України. Інвестор орендував її на 20 років.