У Києві прозвітували про боротьбу з МАФами — з 2014 року їх демонтували близько 12,5 тисяч

З 2014 року у столиці демонтували близько 12,5 тис. малих архітектурних форм (МАФ), тільки цього року — понад 1,6 тис. Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив у своєму Facebook.

Друзі! Ми продовжуємо очищувати столицю від МАФів, що псують вигляд наших вулиць, створюють незручності біля зупинок громадського транспорту і в підземних переходах. Системне прибирання Києва від незаконних ларьків розпочали влітку 2014 року. Було чимало спротиву, погроз інспекторам та, навіть, фізичного протистояння під час демонтажів. Але з того часу прибрали близько 12,5 тисяч МАФів. Тільки з початку цього року було демонтовано понад 1,6 тисяч незаконних тимчасових споруд і торгових точок — від найменшого лотка-штендера з овочами-фруктами до ангарів площею в 500-800 квадратних метрів. Також прибираємо авто, що без будь-яких дозволів намагаються продавати каву та фастфуд, самовільно встановлені літні майданчики кафе, барів та ресторанів, незаконні огорожі. А також — незаконні гаражі, автомийки, складські приміщення.Демонтують тільки ті споруди, що працюють без дозвільних документів! Адже понад 5 тисяч столичних МАФів – законні. За планом, в місті має бути 6,5 тисяч торгових кіосків, пересувних кав’ярень й інших тимчасових споруд.Сьогодні на вулицях Києва ще залишаються 2,9 тисяч незаконних МАФів. Плануємо до кінця року зменшити їх кількість майже на 300. Основний виклик у тому, що фахівці «Київблагоустрою», які активно працюють, аби очистити наше місто від МАФів, щодня виявляють нові незаконні споруди. Ми виписуємо штрафи, але вони, за законодавством, — дуже низькі. І навіть не покривають вартості робіт зі знесення та демонтажу. Але місто налаштоване навести лад і продовжує боротьбу з незаконною торгівлею! До речі, нам у цьому допомагають кияни, які повідомляють про нововстановлені МАФи, присилають фото. А ми — перевіряємо інформацію і реагуємо на неї.

Geplaatst door Кличко — мер op Zondag 3 november 2019

«Ми продовжуємо очищувати столицю від МАФів, що псують вигляд наших вулиць, створюють незручності біля зупинок громадського транспорту і в підземних переходах. Системне прибирання Києва від незаконних ларьків розпочали влітку 2014 року. Було чимало спротиву, погроз інспекторам та, навіть, фізичного протистояння під час демонтажів. Але з того часу прибрали близько 12,5 тисячі МАФів. Тільки з початку цього року було демонтовано понад 1,6 тисячі незаконних тимчасових споруд і торгових точок – від найменшого лотка-штендера з овочами-фруктами до ангарів площею в 500-800 квадратних метрів», – підкреслив Кличко.

Крім того, за словами мера Києва, демонтують авто, які без будь-яких дозволів продають каву та фастфуд, самовільно встановлені літні майданчики закладів харчування, незаконні огорожі, а також – незаконні гаражі, автомийки, складські приміщення.

«Сьогодні на вулицях Києва ще залишаються 2,9 тисячі незаконних МАФів. Плануємо до кінця року зменшити їх кількість майже на 300. Основний виклик у тому, що фахівці «Київблагоустрою», які активно працюють, аби очистити наше місто від МАФів, щодня виявляють нові незаконні споруди. Ми виписуємо штрафи, але вони, за законодавством, – дуже низькі. І навіть не покривають вартості робіт зі знесення та демонтажу» – наголосив Віталій Кличко.