У Києві спостерігають високий рівень забруднення повітря

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Unsplash

19 січня кияни почали скаржитися на важке повітря та відчуття горілого. Зокрема, датчики Telegram-сервісу @aqualitybot та saveecobot показували «дуже шкідливий» рівень забруднення повітря в окремих локаціях як на правому, так і на лівому березі Києва.

Мапа saveecobot станом на ранок 20 січня

«Позавчора під ранок стояв такий сморід, ніби хтось у під’їзді всю ніч запалював сірники. Але я тоді не глянула на показники якості повітря. Сьогодні глянула й аж підскочила», – пише киянка Ольга Березовська.

Скріншот: Анна Мельник

Сервіс IQAir повідомляє, що головний забрудник – ультрадисперсний пил, PM2.5. При цьому на ранок 20 січня його концентрація у повітрі значно зросла.

У звіті за тиждень Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського повідомляла про перевищення гранично допустимих концентрацій діоксиду сірки у 3,6-3,9 раза в деяких локаціях (Бессарабська площа, площа Перемоги, Оболонський проспект) і діоксиду азоту на площі Перемоги (в 5,5-7,2 раза), на Бессарабській площі, проспекті Перемоги, бульварах Лесі Українки та Вацлава Гавела (у 4,0-4,8 раза).

В обсерваторії зазначають, що на найближчі дні метеорологічні умови не сприятимуть розсіюванню шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.