У Нідерландах планують легалізувати евтаназію для дітей до 12 років

Фото: ieb-eib.org

Уряд Нідерландів планує легалізувати евтаназію для невиліковно хворих дітей, яким ще не виповнилось 12 років, повідомляє ВВС.

Міністерство охорони здоров’я анонсувало розробку правил для цієї практики. Очікується, що нові правила будуть впроваджені у наступні кілька місяців.

Зараз дитяча евтаназія дозволена у країні лише для неповнолітніх віком від 12 років та новонароджених, за згодою їх батьків. У віці від 12 до 16 років дітям також потрібна згода батьків. Починаючи з 16 років, потрібна тільки згода пацієнта.

Міністр охорони здоров’я Гуго де Йонг пояснив, що зміна правил буде застосовуватися лише до невеликої групи: п’ять-десять дітей на рік, паліативної допомоги для яких недостатньо, щоб полегшити їм постійну біль. У більшості цих випадків пацієнти страждають через рак або порушення обміну речовин.

DW пише, що у 2018 році у Нідерландах було здійснено 6585 процедур евтаназії, з них 727 було проведено у Центрі експертизи з евтаназії у Гаазі. У близько 90 відсотках випадків це були онкохворі на останніх стадіях раку. Також евтаназію зробили 96 хворим на деменцію.

Нідерланди та Бельгія – перші країни в світі, що легалізували евтаназію в 2002 році. Втім, пацієнти повинні відповідати суворим критеріям, щоб їм дозволили провести цю процедуру.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Хмарочоса» – незалежного та впливового київського інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ зрозумілішим для містян, а діяльність влади – прозорішою.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.