У парку Партизанської слави демонтували ресторан-самобуд

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: facebook.com/Volodymyr.Jr.Bondarenko

Вранці 23 лютого у парку Партизанської слави знесли самовільно збудований ресторан «Колиба».

У пресслужбі КМДА зазначають, що демонтаж відбувся після неодноразових попереджень власника незаконного будівництва про необхідність надання дозвільної документації на проведення відповідних робіт.

Фото: facebook.com/darnica.live1/

У фейсбук-каналі Дарниця Live повідомляють, що ввечері 22 лютого до самобуду прийшли місцеві жителі, невдоволені будівництвом у парку, і їх зустріли люди в балаклавах. Каркас споруди з газоблоків було збудовано за один день.

Фото: facebook.com/darnica.live1/

Сьогодні вранці, 25 січня, мешканці Дарниці влаштували акцію протесту під стінами райадміністрації. Хоча самобуд демонтовано, мешканці вважають, що в парку ще лишається невирішеною низка проблем. Зокрема, організатори нарікають, що комунальники майже щороку роблять у парку реконструкції, «на яких відмивають гроші і шкодять природі».

Також через відсутність у штаті КП УЗН спеціалістів з охорони природи за парком неправильно доглядають. Крім того, нарікають, що КП «Київський магазин» продовжує надавати підприємцям картки на порушення благоустрою, через що в парку з’являється забагато МАФів.

Фото: facebook.com/darnica.live1/

Конфлікт із власниками «Колиби» в парку Партизанської слави тривав не один рік. Так, у 2013-2014 роках місто судилося з компанією «Тур-Інвест» щодо будівництва кафе. Влітку 2020 року мешканці протестували проти спорудження літнього майданчику та повідомляли про те, що на захист власників приходили «тітушки».

У грудні кафе згоріло. Та вже за тиждень після пожежі, як стверджують у фейсбук-спільноті PartizanGloryPark, «Тур-Інвест» розробила проєктну документацію на реконструкцію кафе зі збільшенням площі в три рази.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.