У Швеції планують «перенести» ціле місто з будинками

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Шведське місто Кіруна, де знаходиться найбільший в світі рудник з видобутку залізної руди, перенесуть в інше місце задля безпеки мешканців. Місто планують транспортувати протягом 20 років. Архітектори з бюро ghilardi + hellsten створили проєкт майбутнього міста, повідомляє Designboom.

Для розробки проєкту архітектори залучили 20 тисяч жителів Кіруни. Архітектори в центрі проєкту ставлять містян, тому витратили багато часу на опитування.

Першою будівлею нового міста стане ратуша. Конструкція черпає натхнення з кутової геометрії мінералів заліза. Дизайн також включає перенесену дзвіницю старого міста, яка є одночасно символом минулого та маяком майбутнього.

Ратуша і прилегла до неї площа будуть оточені іншими будівлями: готелями, лазнею і культурним центром.

Також планується перемістити три тисячі будинків і церкву. Наприклад, залежно від стану та конструкції деякі з них можна піднімати на кузов вантажівок, а інші необхідно обережно демонтувати і реконструювати на новому місці.

У місті проживає понад 25 тисяч осіб. Поряд з містом знаходиться одне з найбільших в світі родовищ залізної руди, яку видобувають як відкритим, так і закритим способом. Система підземних рудників настільки розрослася, що загрожує цілісності будівель, багато з яких в майбутньому можуть обвалитися.

Всі фото: hufton + crow

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.