Угорщина планує відмовитись від вугілля до 2025 року

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Wikipedia

Угорщина відмовиться від використання вугілля для електрогенерації до 2025 року. Раніше влада країни розраховувала закрити останню вугільну ТЕЦ в країні до 2030 року, пише Euractiv.

Державний секретар Атілла Штейнер оголосив, що до 2030 року угорське електропостачання буде на 90% вуглецево-нейтральним.

Якщо угорське електропостачання стане на 90% нейтральним, то для генерації такої енергії, як і раніше, будуть використовувати викопні джерела. Натомість майже всі викиди будуть компенсуватися за рахунок інвестицій в скорочення викидів іншими способами.

В Угорщині є одна атомна електростанція, яка буде грати ключову роль у відмові від вугілля. Потужності сонячної енергетики повинні вирости в три рази і досягти шести гігават до 2030 року. Відмовитися від вугілля вдасться вже до 2025-го, якщо закрити єдину працюючу вугільну ТЕЦ в країні.

Досягнення вуглецевої нейтральності – ключова мета Паризької угоди, необхідна для успішного гальмування кліматичної кризи.

Очікується, що до 2025 року вугілля припинять використовувати шість європейських країн: Франція (2022 рік), Португалія (2022 рік), Словаччина (2023 рік), Великобританія (2024 рік), Ірландія (2025 рік) і Італія (2025 рік). Україна також прагне відмовитися від використання вугілля, щоб до 2050 року стати кліматично нейтральною.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.