Україна поновила експорт електроенергії до Європи

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Facebook/Профспілковий комітет Бурштинської ТЕС

Україна поновила експорт електроенергії до країн Європейського Союзу, повідомив голова парламентського комітету енергетики та ЖКП Андрій Герус у Telegram.

Станом на друге березня, експорт до Польщі складав 210 МВт, експорт до Угорщини – 486 МВт, а експорт до Румунії – 93 МВт. Сукупний експорт становив 789 МВт.

Згідно з даними європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E, Україна з першого березня відновила експорт електроенергії з «острова Бурштинської ТЕС» у європейську енергосистему, пише «Інтерфакс-Україна».

Відновлення експорту електроенергії в Європу стало можливим після зниження електроспоживання в Україні через потепління, а також збільшення навантаження на АЕС. За словами першого заступника голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрія Сакви, у зимовий дефіцитний період три блоки на Бурштинській ТЕС замість експорту були розгорнуті на Україну, інші блоки виконували умови резервування потужності ENTSO-E, а також забезпечували споживачів самого енергоострова.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту – Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.