Українське свідоцтво про вакцинацію наразі визнають Молдова та Угорщина

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 320 днів. За цей час ми опублікували вже 14100 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Молдова та Угорщина підтвердили, що визнаватимуть свідоцтво про вакцинацію, яке отримують українські громадяни після щеплення від COVID-19, повідомляє Міністерство закордонних справ.

«Відтепер наші громадяни, які отримали свідоцтво про повну вакцинацію, зможуть вільно подорожувати до Молдови та Угорщини. Працюємо над тим, аби перелік відкритих для українців країн дедалі збільшувався», – заявив міністр Дмитро Кулеба.

На мапі на сайті МЗС наразі розміщено лише інформацію про в’їзд до Молдови та Угорщини без свідоцтва про вакцинацію.

Як повідомляє ТСН, наразі МЗС веде перемовини з Туреччиною та Грузією.

Свідоцтво про вакцинацію можна отримати тільки в паперовій формі – або відразу після щеплення другою дозою вакцини, або в будь-якому медичному закладі, зокрема в сімейного лікаря. Документ заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою. Таке свідоцтво не слід плутати з так званими ковідними паспортами.

Україна зараз використовує три вакцини: Comirnaty (Pfizer-BioNTech), AstraZeneca та CoronaVac. Усі вони отримали дозвіл ВООЗ на екстрене використання.

Нагадаємо, днями Іспанія дозволила в’їзд вакцинованим проти COVID-19 туристам із країн поза ЄС – тим, хто має довідку про вакцинацію.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.