Уряд знизить ціни на газ для населення: ціни у платіжках зменшаться на 30%

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.


Кабінет міністрів поновить державне регулювання цін на газ для населення на час карантину або до кінця опалювального сезону. Ціни у платіжках мають знизитися на 30%, повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Уряд прийняв рішення про запровадження на час карантину державного регулювання цін на газ. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що це не означає, що Кабмін відмовляється від розвитку ринку газу. Рішення про тимчасове повернення до державного регулювання прийнято через складну ситуацію з карантинними обмеженнями, коронавірусом та з можливістю людей отримувати додаткові доходи.

На час карантину уряд встановить ціну на газ на рівні 6,99 гривень за кубічний метр. Таке регулювання ціни діятиме на період дії карантинних обмежень або до завершення цього опалювального сезону.

За словами прем’єра, така ціна є найнижчою на українській біржі, проте деякі облгази продають газ для побутових споживачів по десять гривень. Через це НКРЕКП починає перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу.

З першого лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ. Як виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень.

28 грудня 2020 року уряд підвищив тариф на електроенергію для населення, хоча й залишив фіксовану ціну. Але Кабмін скасував пільгову ціну у 90 копійок за кіловат на годину за перші 100 кіловат.

Якщо споживач за місяць використовує в середньому 80 КВт/год, то для нього ціна зросте майже вдвічі. Якщо ж споживач перевищує квоту в 100 КВт/год, то платіжка збільшиться на 78 гривень. Після 100 КВт/год різниці у ціні вже не буде.

Фото: Kwon Junho / unsplash.com

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за викладений зміст, він не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів.

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.