ВООЗ: другий рік пандемії може бути «ще жорсткішим»

Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Якщо вам подобається, що ми робимо, то пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Farbsynthese, Pixabay

Другий рік пандемії COVID-19 може виявитися ще жорсткішим, зважаючи на темпи розповсюдження інфекції, особливо у північній півкулі, де циркулює більше штамів вірусу. Про це заявив представник Всесвітньої організації охорони здоров’я Майк Раян, повідомляє Reuters.

«Ми входимо у другий рік (пандемії), і він може бути навіть ще жосткішим, виходячи з динаміки передачі вірусу та ще деяких факторів, що ми спостерігаємо», – зазначають у ВООЗ.

В організації відзначають значний приріст нових випадків захворювання протягом минулого тижня, пов’язуючи це з новорічними й різдвяними святкуваннями. Зокрема, в Європі та Північній Америці через холодну погоду контакти відбувалися переважно у приміщеннях. Водночас уряди низки країн посилили карантинні обмеження.

«Боюся, ми лишатимемося у цій моделі піків і спадів, піків і спадів», – вважає епідеміологиня Марія Ван Керхове, яка керує підрозділом ВООЗ із регування на COVID-19.

Від COVID-19 у світі померло вже майже два мільйона людей, понад 92 мільйона захворіли.

Динаміка захворюваності та смертності у світі. Графік: worldometers.info

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.