Як наживається на житлі для військових компанія «Перша будівельно-монтажна група»

В господарському суді Києва команда «Забудовам НІ» виявила кілька десятків судових процесів, де відповідачем виступає компанія «Перша будівельно-монтажна група». Кожен процес за участю цієї фірми дуже схожий між собою: Міністерство оборони та військова прокуратура вимагають повернути мільйони гривень, які були надані як аванс за будівництво житла для військових, а Перша будівельно-монтажна група всіляко пручається, затягуючи суди за допомогою хабарів.

На одному з таких засідань побувала моніторингова група громадської організації «Забудовам НІ», де суддя Сергій Морозов розглядав позов про повернення військовим 1 мільйона гривень отриманих будівельною компанією як аванс для зведення гуртожитків для захисників України.

Перша будівельно-монтажна група з 2016 року з різними державними підприємствами, в тому числі і Міноборони, на будівництво гуртожитків примудрилася укласти 30 договорів на загальну суму понад 267 мільйонів гривень. Напевно, хтось повинен бути дуже політично впливовим у цьому підприємстві, щоб отримати стільки контрактів, ми дослідили зв’язки власників Першої будівельно-монтажної групи та ось що виявили.

У державному реєстрі юридичних осіб власником та директором зазначено Дмитра Рябухіна, у будівельній сфері такого чоловіка не знають, тобто він — підставна особа. Донедавна він був лише керівником проектів у збанкрутілому акціонерному товаристві «Комфорт-Сервіс ВАТ» і гнив у загашеному офісі за адресою Сім’ї Хохлових, 15, оф.106. У ЗМІ про нього згадується лише раз — 14 червня 2018 року в газеті «Урядовий Кур’єр», який є рупором Кабінету Міністрів України, виходить за гроші піар-матеріал про цю компанію, де в повний зріст на фотографії красується шахрай Дмитро Рябухін. До нас потрапив протокол цієї компанії за 2015 рік, яка раніше називалася “Сан-Маріно”, в ньому зазначено, що частку в уставному фонді купила Ірина Ясинська, яка була довіреною особою кандидата Рената Кузьміна на виборах президента України в 2010 році. Кузьмін під час правління кривавого диктатора Віктора Януковича був заступником Генпрокурора України та спеціалізувався на «в’язничному кілерстві», тобто йому з Банкової надавали накази, кого потрібно посадити за грати за будь-яку ціну і він майстерно проводив такі операції.

Характерно, що після Євромайдану та Революції Гідності, більшість банди Януковича, яка займали посади у державних кабінетах, повтікали з України, але не Кузьмін, він навіть ходив на ефіри великих каналів. Напевно, Кузьмін має компромати на сучасне керівництво України і тому, він мав змогу домовитися, щоб його фірма отримала контракти у військових, тим паче, він був прокурором й знав усі схеми, як можна грабувати державу на тендерах.

7 березня 2019 року спецназ разом із прокуратурою Києва арештовує Дмитра Рябухіна та повідомляє підозру у кримінальній справі про розкрадання 14 мільйонів гривень.

На початку репортажу, ви бачили список засідань у господарському суді Києва де Міноборони та військова прокуратура від Першої будівельно-монтажної групи вимагають повернути аванси і всі вони десь по мільйону. Але Рябухін, побачивши, що його злочини не караються, почав грабувати вже десятками мільйонів. Але дивує позиція військової прокуратури, бо ще 13 листопада 2018 року Центральна військова прокуратура робила заяву, що компанія отримала аванси і не виконує роботи.

Та й взагалі, ще 1 серпня 2018 року відбувся брифінг заступника начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України Олександра Чергінецького, що з Першою будівельно-монтажною групою укладено 13 договорів підряду, з яких по 10 об’єктам роботи виконуються із запізненням. Військові направили листи щодо прискорення темпів будівництва по 10 об’єктам та виклали претензії по 2 будівництвам, чому ще тоді Рябухіна не відправили на буцегарню?

Взагалі, проект будівництва 184 житлових комплексів у 21 областях для військовослужбовців за контрактом є наймасштабнішим в історії України, на який надано 2 мільярди 6 мільйонів гривень, тому й не дивно, що збіглися корупційні гієни, щоб поживитися здобиччю, а військові й далі живуть у підвалах та землянках. Ви будете сміятися, але Дмитро Рябухін навіть примудрився обікрасти тварин: 26 грудня 2017 року Управління капітального будівництва міста Рівне на конкурсі відібрало через Prozorro Першу будівельно-монтажну групу для проектування та монтажу притулку для бездомних тварин. Фірмі перерахували 8 мільйонів гривень, але тварини так й залишилися жити на вулиці, бо Рябухін вкрав гроші. Команда «Забудовам НІ» буде контролювати хід розслідування щодо розбійника та корупціонера Дмитра Рябухіна та моніторити судові процеси, щоб усі гроші повернулися до державного бюджету та житло для військових було побудовано.