За скандальне будівництво одеситів у Києві взялося Держбюро розслідувань

Забудову ділянки по вулиці Жилянська 68 у Києві, яку почала фірма «Кадорр-Київ Плюс», ще з лютого заходилися перевіряти працівники Державного бюро розслідувань.

Про це зазначено у постанові Печерського райсуду Києва від 11 березня, передають «Наші гроші». Встановлено, що ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» будує житловий комплекс на ділянці 0,31 га без дозвільних документів ДАБІ.

Крім того, у 2017 і 2018 роках Мінкульт видав два приписи про призупинення будь-яких будівельних робіт на зазначеному об’єкті, адже міністерство не погодило жодних історико-містобудівних обґрунтувань, проектів будівництв, реконструкцій, і не надавало дозволів на проведення робіт по Жилянській, 68.

Як встановило слідство, ще у 2008 році нежитлові приміщення площею 2570,4 кв м в літ. «А», «Б» по вул. Жилянська 68 перейшли у приватну власність ТОВ «Сікс Старс Холдинг».

У 2010 році фірма отримала містобудівні умови і обмеження забудови ділянки за цією адресою — для зведення офісної будівлі з підземним паркінгом.

У 2011 році ДАБІ зареєструвала декларацію про початок будівельних робіт, яку в липні 2016-го — скасувала.

Тоді ж приміщення у «Сікс Старс Холдинг» викупила фірма «Кадорр-Київ Плюс», яка вже у листопаді того ж року отримала дозвіл ДАБІ на виконання будівельних робіт на будівництво офісного центру.

На початку 2018 року ДАБІ провела позапланову перевірку забудови і встановила порушення: ділянка за Генпланом відноситься до території житлової малоповерхової і середньоповерхової забудови, а фірма планує будувати офісний центр. Невідомо, як чиновники у 2010 році могли видати такі вихідні дані забудовнику.

ДАБІ винесла постанову про скасування МУО 2010 року, а також анулювала дозвіл на виконання будівельних робіт на Жилянській 68. ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» оскаржило ці рішення — і всі суди стали на бік забудовника.

Тим часом слідчі виявили, що Kadorr Group продає апартаменти в житловому комплексі «Тридцять восьма перлина» (мається на увазі 356 квартир площею від 38 до 120 кв м). Тобто ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» будує житло, на що ДАБІ дозволу не давала.

Крім того, ділянка на Жилянській, 68 є комунальною власністю і з 2010 року перебуває в оренді ТОВ «Сікс Старс Холдинг». У 2016 році ця фірма передала ділянку в суборенду «Каддор-Київ Плюс» без узгодження з Київрадою, що суперечить договору оренди.

Свої дії фірми намагалися узаконити через суди — суди перших двох інстанцій визнали угоду фірм про суборенду укладеною, а Верховний Суд ці рішення скасував і у задоволенні позову фірмам відмовив. Отже, ділянка в суборенду «Кадорр-Київ Плюс» поки не перебуває.

У лютому 2019 року посадові особи Департаменту земельних ресурсів КМДА обстежили ділянку і виявили, що вона огорожена і на ній ведуть будівництво.

Суд надав слідчим ДБР доступ до документів, які стосуються ділянки та об’єкта будівництва на Жилянській, 68 і перебувають у розпорядженні Головного управління Держгеокадастру у Київській області та Міністерства культури.

З постанов стало відомо, що Голосіївське управління поліції Києва з липня 2017 року розслідує порушення вимог земельного та містобудівного законодавства посадовими особами ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» при здійсненні будівельних робіт на Жилянській 68 (ч. 1 ст. 364, ст. 356, ч .1 ст. 298 КК). В рамках цього провадження 03.08.2018 суд наклав арешт на ділянку.

Довідково: Засновниками одеського ТОВ «Кадорр-Київ Плюс» є одесит Аднан Ківан і Ольга Павлова, з якою він зареєстрований в одній квартирі.»Kadorr Group» є найбільшим забудовником в Одесі