ЖК “Академ-Квартал» – самобуд «ІнтергалБуду» без землі, документів і дозволу на будівництво

Те, що у гучно розрекламованого ЖК “Академ-Квартал» на пров. Приладний, 10 у Києві відсутня земля, документи і дозвіл на будівництво, забудовник не поспішає повідомляти у свої рекламі.

Так, столичне Академмістечко суцільно завішене красивою рекламою, яка так і заманює придбати комфортне житло від ніби-то надійного забудовника. Принаймні, таке враження складається на перший погляд у потенційного інвестора.

.

Розберемося по порядку. Забудовником є компанія «ІнтргалБуд». На сайті забудовника активно іде продаж квартир, реклама звідусіль заманює купити омріяне житло. І це попри те, що забудова є дуже проблемною.

Так, Володимир Зубик цією схемою переплюнув горезвісного Войцехівського і Микитася разом узятих, адже із документами на будівництво в ЖК “Академ-Квартал» взагалі сумно.

Земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, є промислового призначення, і згідно із Генпланом будувати тут не можна. Крім того, МУО видано на мультифункціонал без житла та дозволу на будівництво ЖК не має.

І вже місяць, як в ДАБІ висить чергова заявка на отримання дозволу на будівництво цієї профанації.


Чомусь міська влада досі не підняла питання припинення права користування землею за порушення цільового призначення, ДАБІ не звернулася до суду про знесення, а поліція нікого не затримує і не накладає арешт на будівництво у справі про шахрайство скоєне групою осіб.

Однак спостерігається повна бездіяльність, чи правильніше сказати  лояльність до скандальної забудови.

Потенційних покупців вводять в оману значною кількістю реклами, а справжньої картини з суцільними схемами і беззаконням, звичайно, не показують.

Зокрема, попередня відмова ДАБІ у наданні дозволу на будівництво  це ще той витвір мистецтва.

У відмові вказано, що земельна ділянка промисловості. Проте далі йдеться про нормативи для житлової забудови  що проектом не забезпечено необхідну кількість пакувальних майданчиків, чим порушено вимоги п. 10.8.1 та таблиці 10.5 ДБН Б.2.2-12:2019.

Також підставою для відмови зазначено перевищену максимальну висоту та відсутність погодження від аеродромів.

Але проте, що власне земля відсутня  у відмові чомусь не написали. Як і те, що МУО порушені і запроектовано житло, хоча в МУО  житло не передбачено.

«ІнтерГал» завбачливо продумав схему: намалювати проект із достатньою кількістю паркувальних місць, на кілька метрів нижче будинки і отримати погодження у Украероруху.

ДАБІ в свою чергу повинно було б видати дозвіл на завідомо незаконне будівництво ЖК, бо у відмові раніше ДАБІ не зазначило, що там в принципі не може бути і мови про дозвіл на житлові будинки.

У випадку, якщо ДАБІ чомусь злякається ТСК ВР і дозвіл не видає, то “ошукані інвестори” , які стали жертвами квартирної афери з вини міста, вимагатимуть цей дозвіл надати і легалізації будівництва.

Ось так працює гарно продумана забудовником схема, яку відверто толерують органи влади.